Home  |  Açıklamalar   |  AKEL heyeti Lefkoşa Üniversitesi’ni ziyaret etti

AKEL heyeti Lefkoşa Üniversitesi’ni ziyaret etti

 

AKEL Meclis Grubu Sözcüsü Yorgos Lukaidis başkanlığındaki AKEL heyeti Lefkoşa Üniversitesi’ni ziyaret etti. AKEL’in ülkedeki üniversitelerle temasları çerçevesinde gerçekleştirilen görüşmeye katılan ve AKEL Milletvekili Hristos Hristofyas’ın yanı sıra İlerici Öğrenci Hareketi temsilcileri de yer aldığı AKEL heyeti üniversitenin rektörü, yönetim kurulu başkanı ve CEO’su ile bir araya geldi.

 

Görüşme sırasında, AKEL heyetine sağlanan üniversite eğitiminin daha da geliştirilmesi ve zenginleştirilmesi, üniversitenin binasının ve diğer altyapılarının iyileştirilmesi, sunulan programları ve bu programlara ortak sağlanması için üniversitenin yurtdışındaki üniversitelerle devam eden işbirlikleri hakkında bilgiler verildi.

 

AKEL Meclis Grubu Sözcüsü Yorgos Lukaidis Lefkoşa Üniversitesi’ni çalışmalarından dolayı tebrik ettikten sonra, üniversitenin Kıbrıs ekonomisine ve toplumuna yaptığı katkılardan dolayı da takdirini dile getirerek, üniversite eğitiminin ülkemizde önemli bir rol oynamakta ve çok sayıda yabancı öğrencinin yüksek öğrenim için Kıbrıs’a gelmesiyle GSYİH’ya da önemli ölçüde katkıda bulunmakta olduğunu kaydetti.

 

Lukaidis AKEL’in her zaman üniversitenin ve genel olarak üniversite eğitiminin yanında olacağını ve Kıbrıs’ın bölgesel bir eğitim ve araştırma merkezi olması yönündeki çabalara katkıda bulunmaya devam edeceğini bir kez daha dile getirdi.

PREV

AKEL Genel Sekreteri Stefanos Stefanu Rusya Federasyonu'nun Kıbrıs Büyükelçisi ile Görüştü

NEXT

Kedi ve Köpeklerin Zehirlenmesi Kasten İşlenen Cinayetlerdir