Home  |  Konuşmalar   |  AKEL AP Adayı Marina Nikolau’nun Seçim Mitinginde Yaptığı Konuşma

AKEL AP Adayı Marina Nikolau’nun Seçim Mitinginde Yaptığı Konuşma

Seçimlere bir hafta kaldı.

Öncelikle büyük bir teşekkürü dile getirmeyi borç biliyorum.

Bana güvenen AKEL’e büyük bir teşekkür etmek istiyorum.

Günlerdir bu mücadeleyi birlikte verdiğimiz aday arkadaşlarıma büyük bir teşekkür etmek istiyorum.

Ve esas olarak da kentlerde, köylerde, bizi bekleyen, her yerde bizimle birlikte olan tüm insanlara büyük bir teşekkür etmek istiyorum.

Bize evini açan, bizi dinleyen ama en önemlisi de bize yüreğini açan tüm insanlara büyük bir teşekkür etmek istiyorum.

Kimileriyle bütün konularda görüşlerimiz tamamen örtüşmese de, topluma ve ekonomiye aynı gözle bakmasak da bizi birleştiren çok ve önemli şeyler var.

Avrupa’da durumun değişmesini istiyoruz. Dayanışmanın, ilerlemenin, barışın, refahın, sosyal adaletin Avrupası’nda yaşamak istiyoruz.

Emekçilere, gençlere, kadınlara, çiftçilere yönelik politikaları olan, insana saygı gösteren bir Avrupa’da yaşamak istiyoruz.

İstediğimiz Avrupa budur ve bunun için mücadeleye devam edeceğiz.

Kıbrıs’ta da durumun değişmesini istiyoruz. İnsanlarımız farklı bir Kıbrıs’ı hayal ediyorlar. Yeniden birleşmiş bir Kıbrıs’ta yaşamayı istiyorlar. Kıbrıs’ın barış ve yeniden birleşmenin sembol ülkesi olmasını istiyorlar. Güçlerini çatışmalara ve militarizasyona harcamaya değil, barış ve ilerleme için birlikte çalışmayı istiyorlar.

Tüm bölge halkları açısından örnek bir ülke olacak bir Kıbrıs istiyorlar.

İnsanlarımız yaşam mücadelesi içerisindeler. Onların yaşamı her gün verilen mücadelelerle dolu. Karın tokluğuna çalışıp alınan maaşla ayı çıkarma, emekli maaşının yarısıyla hastane ve ilaç masraflarını karşılama, çocuklarının eğitim ve sağlık ihtiyaçlarını giderme, onurlu bir şekilde yaşama mücadelesi içerisindeler.

Emekçiler, işsizler, zanaatkârlar, tek ebeveynli aileler, genç bilim insanları, sanatçılar, öğrenciler, emekliler, hakkaniyetsizliğin ve yolsuzluğun kurbanı insanlar, ırkçılığın bir sonraki kurbanının kendileri olabileceğinden korkan insanlar, beraberlerinde faşizmin yaralarını taşıyan ve onun yeniden hortlamasından korkan insanlar, bu yurdun nereye varacağı kaygısını taşıyan insanlar.

Bu insanlarımızın tümü yaşam mücadelesi içerisindeler.

İnsanlarımız sandığa gitmeme yerine seçimlere katılmayı tercih ettikleri takdirde, onların gazabı, öfkesi, heyecanı, beklentileri ve rüyaları güce dönüşecektir.

Seslerine ses, güçlerine güç katmayı tercih ettikleri takdirde, 26 Mayıs’ta AKEL Sol Yeni Güçler’i destekledikleri takdirde, onların gazabı, öfkesi, heyecanı, beklentileri ve rüyaları değişim gücüne dönüşecektir.

PREV

AKEL AP Adayı Yorgos Kukumas'ın Seçim Mitinginde Yaptığı Konuşma

NEXT

AKEL AP Adayı Neoklis Silikiotis'in Seçim Mitinginde Yaptığı Konuşma