Home  |  Açıklamalar   |  Akaryakıtlarda Tavan Fiyat Uygulanması İçin AKEL’den Yasa Önerisi

Akaryakıtlarda Tavan Fiyat Uygulanması İçin AKEL’den Yasa Önerisi

 

Akaryakıt fiyatlarında kontrolsüz şekilde yapılan artışlar ve vurgunculuk vakalarıyla Kıbrıs’ta yaşayanları adeta boğan pahalılık karşısında AKEL akaryakıtlarda tavan fiyat uygulanması için Meclis’e yasa önerisi sundu.

 

AKEL-Sol-Yeni Güçler Meclis Grubu’nun tümü adına AKEL Genel Sekreteri Stefanos Stefanu tarafından sunulan yasa önerisi fiyat artışlarının kısıtlanmasını gerektiren özellikle zor ekonomik koşullarda tüketicilerin korunması için Enerji, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı’nın akaryakıt fiyatlarında tavan fiyat belirleyip uygulaması için kararname çıkarma imkanının genişletilmesini öngörmektedir.

 

Mevcut yasal çerçeve tavan fiyat uygulama imkanını Bakan’ın takdirine bırakmakta ve sadece vurgunculuk olguları yaşandığında bunun uygulanmasına izin vermektedir. Ancak akaryakıt fiyatlarındaki hızlı artışa rağmen, tüketicilerin korunması için hükümet elinde olan imkanları hiç değerlendirmediği de açıkça görülmektedir.

 

Akaryakıtlarda tavan fiyat uygulanması için sunduğumuz yasa önerisi Kıbrıs halkının yaşam standartlarını kemiren pahalılığın engellenmesi için AKEL tarafından geliştirilen inisiyatiflerin bir parçasıdır.

 

PREV

Hükümet Ukrayna’ya savaş malzemeleri gönderilmesi konusunda resmi olarak tavrını ortaya koymalıdır

NEXT

Çalışma İlişkilerinin Tahrik Edici Bir Şekilde Düzensizleştirilmesinde Hükümet Başrolde