Home  |  Açıklamalar   |  Skevi Kukuma: Pandemi sosyal eşitsizlikleri artırdı

Skevi Kukuma: Pandemi sosyal eşitsizlikleri artırdı

Avrupa Sosyal Haklar Sütunu’nun Ulusal Kurtarma ve Sürdürülebilirlik Planları’na entegrasyonu hakkındaki panele katılan AKEL Milletvekili Skevi Kukuma Covid-19 pandemisinin Kıbrıs’ta mevcut sosyal eşitsizlikleri arttırdığını ve nüfusun dar gelirli ve savunmasız kesimleri üzerinde ağır olumsuz etkilere yol açtığını dile getirdi.
Sözü edilen kurtarma planlarının pandemiden etkilenen ekonomik sektörlere ve emekçi kesimlere geniş destek sağlanması olanağını sunması gerektiğinin altını çizen Kukuma, dijital dönüşüm ve çevrenin korunmasının önemli bileşenler olarak dikkate alınıp, sürdürülebilir ve modern kalkınma modellerine yol açılmasının gerektiğini söyledi.
Ayrıca olası suistimallerin önlenmesi için kaynakların tahsisinde ve projelerin yönetiminde şeffaflık ihtiyacına da değinen AKEL Milletvekili Kukuma, kamu sağlığının sürekli olarak güçlendirilmesi ve devlet hastanelerinin iyileştirilmesi ihtiyacını birincil öncelik olduğunu vurguladı.
PREV

AKEL’in Kuruluşunun 80. Yıldönümü

NEXT

Tescil kararıyla uluslararası alanda hellim ticareti açısından ortaya çıkan imkanları Kıbrıslırum-Kıbrıslıtürk bütün hellim üreticilerinin değerlendirilebilmesinin yolunun açılmasının önemi taşıyor