Home  |  Açıklamalar   |  Pahalılığın halkı silindir gibi ezip geçmesini hükümet hiçbir şey yapmadan seyrediyor

Pahalılığın halkı silindir gibi ezip geçmesini hükümet hiçbir şey yapmadan seyrediyor

 

AKEL Basın Sözcüsü Yorgos Kukumas yaptığı açıklamada, çoğu Avrupa ülkesinde enflasyon düşerken, Kıbrıs’ta arttığına işaret etti ve bu durumun Eurostat tarafından yayınlanan verilerde de görüldüğünü kaydetti.

 

Hristodulidis hükümetinin artan pahalılığa karşı kapsamlı bir plan hazırlamayı reddetmesinin ve aynı zamanda elektrik ve yakıtta halka destek önlemlerini sona erdirme kararının sonuçlarının yaşandığı ve pahalılığın bir silindir gibi toplumu ezdiği bir dönemde hükümetin hala daha “gerekirse” önlem alacağını belirttiğini söyleyen Kukumas “Uzun süredir devam eden acil ihtiyacı hükümettekilerin anlamamış olmaları sorunun bir parçasıdır. Hükümetin önünde aylardır AKEL tarafından sunulan ve sosyal tedbirlerin finansman kaynaklarını bile gösteren öneriler hükümetin önünde, aynı zamanda sendikal hareketin ve tüm toplumun kolektif talepleri de hükümetin önünde” diye konuştu.

 

Sorunların çözüme kavuşturulmasının yollarının ve bunun için kaynakların da mevcut olduğunun altını çizen Yorgos Kukumas eksik olanın, pahalılık halkın, emekçilerin işçilerin ve küçük işletmelerin gelirlerini silip süpürürken hiçbir şey yapmadan durumu seyreden hükümetin iradesi olduğunu sözlerine ekledi.

 

PREV

Avrupa Parlamentosu seçimlerine Kıbrıslıtürk seçmenlerin katılımını zorlaştırma hedefiyle bazı kesimlerin ortaya koyduğu çabayı AKEL kınadı

NEXT

AKEL Genel Sekreteri ile SYRİZA Başkanı bir araya geldiler