Home  |  Meclis   |  Milletvekilleri  |  Andros Kafkalyas

Andros Kafkalyas

Limasol Milletvekili

Τηλ: 25370404
email: a.kafkalias@cytanet.com.cy

Andros Kafkalyas 1971’de Limasol’da doğdu. Niki Lazaru ile evlidir ve üç çocukları vardır.

Frederick Koleji’nde öğrenimini tamamladıktan sonra İrlanda’nın Waterford kentindeki Regional Collage’nin İşletme Yönetimi bölümünden 1995’te mezun oldu. 2000 yılından sonra sigortacılık alanında çalıştı.

2011’de AKEL Sol Yeni Güçler Limasol milletvekili seçildi. 2016 ve 2021’de de AKEL Sol Yeni Güçler Limasol milletvekili seçilen Kafkalyas, Meclis Tarım Komisyonu Başkanı, Eğitim ve Kültür Komitesi üyesi ve ayrıca AGİT Parlamenterler Meclisi Kıbrıs Delegasyonu’nun da üyesidir.

Andreas Kafkalyas öğrencilik yıllarından itibaren gençlik hareketi içerisinde aktif olarak yer aldı. EDON Yürütme Kurulu üyesi, Limasol Öğrenci Koordinasyon Komitesi Başkanı, Gençlik Organizasyonu Yönetim Kurulu üyesi, Limasol Belediye Meclisi üyesi, Limasol Tiyatro Geliştirme Kurulu üyesi, Kıbrıs Kanserle Mücadele Konseyi üyesi, Limasol İlköğretim Velileri Federasyonu sekreteryası üyesi de olan Kafkalyas, 2015’ten bu yana AKEL Merkez Komitesi üyesidir. AKEL Merkez Komitesi’nin Eğitim, Spor ve Kültür Bürolarında yer almaktadır.