Home  |  Açıklamalar   |  Hristodulidis’in ekibi ve adaylığını destekleyen partiler şimdi çehrelerini ve söylemlerini değiştirdiler

Hristodulidis’in ekibi ve adaylığını destekleyen partiler şimdi çehrelerini ve söylemlerini değiştirdiler

 

Seçimlerin birinci turu öncesinde geçtiğimiz Cumartesi’ye kadar herkesle birlik olmaktan söz eden Hristodulidis ekibi ve onu destekleyen partilerin şimdi çehrelerini değiştirip, Sol’a karşı, hatta Nikos Hristodulidis’i desteklemeyen Merkez ve Sağ’dan insanlara karşı toksik ve düşmanca söylemlerle felaket tellallığına başladıklarına işaret eden AKEL Basın Sözcüsü Yorgos Kukumas “Nikos Hristodulidis’i destekleyen partilerin liderleri iktidara gelmek için AKEL seçmenlerinin oylarını istediklerinde AKEL’i seviyorlardı. Şimdi ise Sol’u lanetliyorlar ve DİSİ’yi seviyorlar. Olası ki yarın yine söylemlerini değiştirebilirler. Böylesi tavırlar siyasetin yozlaşmasının ve çıkarcılığın tanımıdır” dedi.

 

Seçmenlerin önümüzdeki Pazar günü sandığa gittiklerinde böylesi tavırları da değerlendirip, dikkate alacağını kaydeden Kukumas, “Ya geleceğe yönelik vizyonunu etik, dürüstlük, ölçülülük ve herkese saygı ile sunan bağımsız aday Andreas Mavroyannis Cumhurbaşkanı seçilecek ya da geçmişin reçetelerini ve davranış biçimlerini izleyen Nikos Hristodulidis iktidara gelecek” diye konuştu.

 

PREV

Yaşanan deprem felaketinden duyduğumuz acı ve kederi dile getiriyoruz

NEXT

Depremzedelerle Dayanışma Kampanyası