Home  |  Açıklamalar   |  AKEL heyeti Limasol’daki KEO ve KEAN sanayi tesislerini ziyaret etti

AKEL heyeti Limasol’daki KEO ve KEAN sanayi tesislerini ziyaret etti

 

AKEL Meclis Grubu Temsilcisi Yorgos Loukaidis başkanlığındaki AKEL heyeti Limasol’daki KEO ve KEAN sanayi tesislerini ziyaret ederek, çalışanlar ve yöneticilerle görüştü.

 

AKEL Limasol İlçe Sekreteri Yorgos T. Yeorgiyu, AKEL Limasol Milletvekili Andros Kafkalyas, AKEL Limasol Örgütlenme Sekreteri Stefanos Stefanu ve AKEL Limasol Belediye Meclisi Grubu Başkanı Mihalis Sokratus ile PEO’ya bağlı SEBETTYK sendikasından Pandelis Pandelidis yer aldığı AKEL heyetinin gerçekleştirdiği görüşmelerin ardından yaptığı açıklamada Yorgos Lukaidis, bu sektörün pandemi nedeniyle zor bir dönemden geçtiğini ve şu anda normale dönmeye çalıştığını dile getirerek, bu ziyaretin amacının sektörde karşılaşılan sorunlar hakkında bilgi almak ve çalışanlara AKEL’in desteğini ifade etmek olduğunu söyledi.

 

“Bu sektörde karşılaşılan sorunları ve zorlukları görüştük, yurttaşlara hizmet eden modern ve etkin bir devlete duyulan ihtiyacı burada da gördük” diye Lukaidis, yaşanan fiyat artışlarının gerek üretici sektörleri gerekse tüketicileri etkilediğini kaydetti. Bu nedenle devletin müdahale etmesi gerektiğinin altını çizen Yorgos Lukaidis, elektriğe uygulanan KDV’nin %9’a indirilmesi, nüfusun savunmasız kesimlerine yönelik önlemlerin alınması gibi AKEL tarafından sunulan önerileri hatırlatarak, hükümete bu yönde harekete geçme çağrısını tekrarladı.

 

Limasol Limanı’nda sunulan hizmet kalitesinin sadece iyileşmekle kalmayıp aynı zamanda kötüleştiği bir dönemde liman vergilerinin de arttırılmış olduğuna işaret eden Lukaidis, bu durumun işletmelere ek bir yük getirdiğini ve bu masrafın da sonuç ta tüketicilere yüklediğini kaydederek, “Maalesef AKEL olarak öngördüğümüz ve uyardığımız gibi, Hükümet’in Limasol Limanı’nı özelleştirme konusundaki tercihleri nedeniyle ekonomiye, işletmelere ve tüketicilere bir masraf daha yüklendi” dedi.

 

2020 ve 2021 yıllarında bu sektörlerin cirolarında ciddi düşüş yaşanmasına rağmen herhangi bir işten çıkarmanın yapılmadığını belirten Yorgos Lukaidis, bunun çok önemli olduğunu dile getirerek, bu alanda yüzlerce emekçinin çalıştığının altını çizdi.

 

PREV

Kıbrısrum-Kıbrıstürk siyasal partilerinin temsilcileri “Ledra Palas: Çizgide Dans” başlıklı sergiyi ziyaret ettiler

NEXT

Tek Ebeveynli Aile Boyutuna Devlet Politikalarında Yer Verilmiyor