Home  |  Konuşmalar   |  AKEL AP Adayı Athos Yeorgiu’nun Seçim Mitinginde Yaptığı Konuşma

AKEL AP Adayı Athos Yeorgiu’nun Seçim Mitinginde Yaptığı Konuşma

Yoldaşlar, dostlar,

Bir hafta sonra yurttaşların cesaretle öne çıkıp toleransın bittiği mesajını her yöne gönderme fırsatı olacak.

Neoliberal kemer sıkma politikalarına karşı Avrupa halklarının “yeter artık! Bu Avrupa çocuklarımızın hak ettiği Avrupası değil. Bu Kıbrıs rüyalarımızın Kıbrıs’ı değil” diyerek cesaretle öne çıkma fırsatı olacak.

Görevimiz öfkemizi ve gazabımızı oya dönüştürerek daima tutarlılık ve ciddiyetle emekçilerin yanında olan, Kıbrıs içinde olduğu kadar dışında da kemer sıkma politikalarına ve neofaşizme karşı mücadele eden tek partiyi desteklemektir. AKEL’e vereceğimiz oyla Avrupa’da Sol’u güçlendirelim. Çünkü neoliberal politikalara karşı sadece Sol direnebilir. Çünkü yoksulluğa, açlığa ve sefalete karşı yanıtı sadece Sol verebilir.

Çünkü sermayenin iktidarına, savaşlara ve emperyalizme sadece Sol karşı durabilir.

Çünkü istediğimiz Avrupa bu Avrupa değildir. Silahların, evsizlerin, onursuzluğun Avrupası bizim Avrupa’mız değildir. Sosyal devletin dağıtıldığı, eğitim ve sağlık hizmetlerinin çökertildiği, yokluğun, plütokrasinin ve neofaşizmin Avrupası çocuklarımızın hak ettiği Avrupa olamaz.

AKEL’e verilecek oy ve destekle aynı zamanda burada, Kıbrıs’ta hükümet edenlerin otoriterliğine ve kibrine de dinamik bir biçimde yanıt vermiş olacağız. Onlara burada olduğumuzu ve sürelerinin bittiğini açıkça göstereceğiz.

AKEL’i destekleyerek işgalle ve Kıbrıs sorununda durgunlukla uzlaşmadığımız mesajını güçlü bir şekilde göndereceğiz. Sosyal devletin dağıtılmasına, eğitim ve sağlık hizmetlerinin çökertilmesine, adalette yolsuzluklara, kurumsal ırkçılığa ve devletin her alanında çürümeye tolerans göstermediğimizin mesajını göndereceğiz.

Yurdumuzun geleceğinin kimseye ne ödünç verildiğini, ne de bağışlandığını açıkça göstereceğiz. 26 Mayıs Pazar günü yapılacak seçimlerde yurttaşları AKEL’i desteklemeye çağırıyoruz. Geçmiş ve gelecek mücadelelerin bilinciyle ve direniş yolunda inançla. Sol’u desteklemeye, yeni mücadeleler ve talepler için harekete geçmeye çağırıyoruz.

Rüyalarımızı paçavraya çevirenlere karşı, onların ne kadar hoşuna gitmese de, tarihsel bir gereksinim olduğu için ve biz istediğimiz için Avrupa değişebilir ve değişmesi gerekir.

Hakların Avrupası için, geniş halk ve emekçi kesimlerin Kıbrıs’ı için!

PREV

AKEL AP Adayı Yorgos Yeorgiu'nun Seçim Mitinginde Yaptığı Konuşma

NEXT

AKEL AP Adayı Niyazi Kızılyürek'in Seçim Mitinginde Yaptığı Konuşma